Jednym z elementów pięknego uśmiechu jest jasny kolor zębów. W naszej kulturze, białe zęby kojarzone są ze zdrowiem i witalnością.

W wyniku urazów, po leczeniu kanałowym,w procesach naturalnego starzenia się tkanek i pod wpływem barwników występujących w pożywieniu kolor zębów może nabierać intensywniejszych, ciemnych odcieni. Aby uzyskać świetlisty, jasny uśmiech proponujemy Państwu zabieg wybielania.

Istnieją dwie główne metody wybielania:

1. Szybka - gabinetowa; efekt uzyskiwany jest natychmiast przy użyciu lampy, niemniej jednak jest krótkotrwały.

2. Wolniejsza- "domowa"; efekt uzyskiwany jest po kilku tygodniach wybielania przy użyciu nakładek, utrzymuje się jednak przez kilka lat.

Wzorując się na metodach wybielania stosowanych w gabinecie światowej specjalistki w zakresie stomatologii estetycznej dr Lindy Greenwall (strona www Pani Dr Lindy Greenwall: http://www.lindagreenwall.co.uk/) możemy zagwarantować piękniejszy uśmiech każdemu Pacjentowi.

Zęby do wybielania powinny być wolne od otwartych ubytków, chociaż tymczasowo wypełnione, kamień powinien być usunięty. Pamiętać należy o tym, że wypełnienia lub stałe uzupełnienia protetyczne nie wybielą się. Istnieje więc możliwość, że po zakończeniu wybielania konieczną będzie wymiana starych wypełnień na nowe - jaśniejsze. Dlatego też, planując kompleksowe leczenie jamy ustnej należy przemyśleć również wybielanie, jako jeden z pierwszych etapów leczenia.

 
 
 
 

Usługi w zakresie stomatologii zachowawczej i estetycznej osób dorosłych i pacjentów nastoletnich, endodoncji mikroskopowej, protetyki stomatologicznej oraz małej chirurgii stomatologicznej.
Copyright © 2013 Gabinet Stomatologiczny - Anna Olechnowicz-Proska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Broniewskiego 27b, 59-900 Zgorzelec, tel. 75 646 33 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.