Żaden z zębów własnych, żadna z prac protetycznych nie będzie długo mogła służyć Pacjentowi jeżeli nie zadba się odpowiednio o bazę - czyli o kość wyrostka zębodołowego. Kość jest tkanką plastyczną- jest mocna, gdy utrzymuje czyste zęby, a zanika, gdy zęby zostają usunięte lub są pokryte płytką bakteryjną i kamieniem nazębnym.

Gdy zęby nie są odpowiednio pielęgnowane, mają wpływ na ogólną kondycję dziąseł. Nieprawidłowe zabiegi higieniczne powodują odkładanie się na zębach płytki bakteryjnej - miękkiej, kaszowatej substancji, która z czasem zostaje przesycona związkami mineralnymi, występującymi w ślinie i zamienia się w kamień nazębny. Pacjent, podczas codziennych zabiegów higienicznych, jest w stanie oczyścić zęby jedynie z miękkich osadów. Twardy kamień nazębny może być niestety usunięty wyłącznie specjalnymi narzędziami ultradźwiękowymi i ręcznymi w gabinecie, przez lekarza dentystę lub higienistkę.

Aby oczyścić prawidłowo zęby potrzebnych jest często kilka wizyt w gabinecie. Po każdej wizycie higienistka instruuje Pacjenta, w jaki sposób powinien czyścić zęby, jakich środków dodatkowych powinien używać (nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe, płukanki). Pacjenci z dużymi złogami nazębnymi i ze skłonnością do ich powstawania, powinni zgłaszać się na czyszczenie zębów nawet co trzy - cztery miesiące.

Harmonogram wizyt higienizacyjnych jest ustalany prze lekarza dentystę lub przez higienistkę.

 

 
 
 
 

Usługi w zakresie stomatologii zachowawczej i estetycznej osób dorosłych i pacjentów nastoletnich, endodoncji mikroskopowej, protetyki stomatologicznej oraz małej chirurgii stomatologicznej.
Copyright © 2013 Gabinet Stomatologiczny - Anna Olechnowicz-Proska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Broniewskiego 27b, 59-900 Zgorzelec, tel. 75 646 33 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.